Британският премиер Киър Стармър подава оставка

В изявление пред медиите британският премиер Киър Стармър обяви, че подава оставка като премиер и лидер на Лейбъристката партия. На „Даунинг стрийт“ 10 беше и неговата съпруга. Стармър подчерта, че след като напуска поста, ще има повече време за „най-важната работа“.

Той допълни, че визира ролята си на „най-добър“ съпруг за своята фантастична съпруга, която винаги е до него в добри и лоши моменти.

„И да бъда най-добрият баща, на който съм способен, за да имам красиви деца, които са моята гордост и радост“, заключи той.

След изявлението си той прегърна съпругата си и двамата заедно влязоха на „Даунинг стрийт“ 10.

До оставката се стигна след огромен натиск и загубата на лейбъристите на местните избори през май. Тя идва, след като основният политически опонент на Стармър – Анди Бърнам, спечели място в парламента.

Стармър беше категоричен, че във всички свои решения е поставял страната на първо място. 

Реклама

Информационен бюлетин

Реклама